Artystyczna podróż z Magdaleną Kąkolewską
autor(ka): Monika Tramś
Co lubi: dobrą sztukę dla zwykłych ludzi. Uważa, że sztuka jest niezbędnym elementem życia, ponieważ kontakt z nią daje wolność. Wrażliwiec i mecenas. Za swój cel przyjęła upowszechnianie szeroko rozumianej edukacji poprzez sztukę. Wierzy, że jest to droga, aby zmienić świat na lepsze, ponieważ umożliwia międzypokoleniowe spotkania, komunikację bez barier oraz ekspresję tego, co w nas najlepsze.

Poprzez program fundacji Artystyczna Podróż Hestii wspiera młode talenty, które debiutują w świecie sztuki. Poprzez swoje działania upowszechnia także ideę mecenatu artystycznego w środowiskach biznesowych. Wynika to z jej głębokiego przekonania, że sztuka to droga do innowacji i budowania dialogu pomiędzy różnymi środowiskami.

Założona przez nią Fundacja Art Transfer, hołdująca idei „człowieka poszukującego” jako kluczowego celu twórczej edukacji, organizuje spotkania twórcze dla wszystkich grup wiekowych. Komercyjne działania Fundacji służą finansowaniu bezpłatnych projektów edukacyjnych, na które nie łatwo jest pozyskać środki, takich jak warsztaty dla seniorów czy warsztaty dla chorych dzieci przebywających w szpitalach.

Jest kuratorką warszawskiej wystawy „Pokuszenia” promującej laureatów edycji APH 2012/13, wystawy laureatów konkursu „Przez Pryzmat” w Pałacu Sztuki w Krakowie (marzec 2014) „Przez Pryzmat. Odsłona druga” w Galerii Miejskiej w Poznaniu (marzec 2015) oraz wystawy finałowej konkursu APH 13. edycji w Domu Braci Jabłkowskich w Warszawie oraz 14. edycji konkursu w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie. Jest również honorowym członkiem jury hiszpańskiego konkursu Fresh Art i Beca Grand Tour.

miejsce: Kostrzewskiego 1, domofon 131, 00-768 Warszawa, woj. mazowieckie
organizator: Fundacja Artystyczna Podróż Hestii
adres: Hestii 1, 81-731 Sopot, woj. pomorskie
tel.: + 48 22 841 09 94, e-mail: artystycznapodroz@ergohestia.pl
www: http://www.artystycznapodrozhestii.pl 
źródło: Fundacja Artystyczna Podróż Hestii
data publikacji: 2015-07-21
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!