Przejdź do treści głównej

Ludzie sektora: Izabela Szewczuk

autor(ka): Izabela Szewczuk
2013-05-12, 11:35
archiwalne
Tancerka, trenerka, dyplomowana nauczycielka tańca jazzowego, licencjonowany sędzia tańca, założycielka i prezes Fundacji Happy Feet.

Czym się zajmuje
Na chwilę obecną – wszystkim. Przez sześć ostatnich lat pracowałam w jednej z największych szkół tańca, gdzie zbierałam swoje doświadczenie w pracy z dziećmi. Wraz z opuszczeniem miejsca pracy urodziła mi się myśl zbudowania fundacji, która przyniosłaby pomoc dzieciom i młodzieży. Pomoc zarówno materialną, jak i duchową. Aktualnie, za pośrednictwem Fundacji, wspieram wybitnie utalentowanych uczniów z warszawskich szkół tańca, organizując im bezpłatne lekcje, warsztaty oraz obozy treningowe. Od niedawna wspieram także Policyjną Izbę Dziecka, prowadząc lekcje wychowawcze przez taniec.

Największy sukces
Największym sukcesem jest każde dziecko, które zamiast trzepaka czy bramy wybierze zajęcia taneczne. To oznacza, że udało zaszczepić się ziarnko pasji oraz ukierunkowało się sposób myślenia o czasie wolnym na właściwy tor.

Największa porażka
Jestem na tyle pozytywnie nastawioną osobą, że nie doświadczyłam jeszcze uczucia porażki. Jeżeli takowe mnie spotka - przyjmę z pokorą, przemyślę i wyciągnę wnioski na przyszłość

Co lubi
Uwielbiam czytać. Każda kolejna książka inspiruje mnie do dalszego działania – i tak naprawdę w każdej sferze życia. Rozmawiając ze swoimi podopiecznymi, staram się przemycać anegdoty o książkach, które przeczytałam. Liczę, że z czystej ciekawości po jakąś sięgną, zamiast przesiadywać na facebooku.

Najbardziej jednak lubię spacery z moją bokserką Bellą. To jest czas, kiedy myślę o wszystkim i o wszystkich. Czasami pytam Bellę, co ona by zrobiła na moim miejscu – patrzy na mnie i wesoło merda ogonem. Ja się zwykle wtedy uśmiecham i znajduję odpowiedź na każdą zagwozdkę.

Plany na przyszłość
Dalekosiężne :) Przede wszystkim popularyzacja tańca wśród dzieci i młodzieży, doskonalenie wiedzy pedagogiczno-instruktorskiej (zarówno u siebie, jak i innych nauczycieli), aktywizacja ruchowa młodzieży, zaszczepianie pasji.

 

Izabela Szewczuk: absolwentka dziennikarstwa, studentka politologii i przyszła studentka pedagogiki. Od sześciu lat prowadzi zajęcia z dziećmi i młodzieżą w wieku 3-15 lat. Zanim przeszła na stronę 'nauczycielską' tańczyła w mistrzowskim zespole V2 oraz uczestniczyła w projektach wraz z Grupą Volt. Na swoim koncie ma podwójny tytuł Mistrza Polski Formacji Disco Dance, Wicemistrza Świata i Europy. Na scenie występowała z artystami polskiej i zagranicznej estrady podczas produkcji "Taniec z Gwiazdami", "Dubidu", "Sylwester z TVP2" i wiele innych. Doświadczenie sceniczne oraz pedagogiczne zbierała w Egurrola Dance Studio oraz podczas wszelkich szkoleń: "Dance Mania" czy "Europejskie Spotkania Taneczne".
Podczas pobytów w Londynie, szkoli się także w Brytyjskim Pineapple Dance Studio. Jako nauczyciel tańca udziela praktyk młodym instruktorom oraz prowadzi warsztaty dla nauczycieli przedszkolnych oraz wczesno-szkolnych z metodyki prowadzenia zajęć tanecznych.

Wiadomość nadesłana przez czytelniczkę/czytelnika portalu www.ngo.pl.

Źródło: Fundacja Happy Feet
Organizator:

Fundacja Happy Feet

Adres:

Samolotowa 9 lok. 18, 03-984 Warszawa, woj. mazowieckie

Www:

http://www.fundacjahappyfeet.org 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • dzieci
  • edukacja
  • hobby, zainteresowania