Przejdź do treści głównej

Ludzie sektora: Dorota Drozdowska-Szymborska

autor(ka): Magdalena Wołkowicz
2011-03-11, 06:30
archiwalne
Dorota Drozdowska - Szymborska
Dorota Drozdowska-Szymborska jest założycielką Fundacji Drabina Rozwoju. W tym roku została laureatką konkursu Kobieta Dekady Onetu.

Początki

Na początku powołała do życia komercyjną Pracownię - Psychodrabina, wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniom ochrony dzieci i młodzieży przed podejmowaniem różnych działań ryzykownych zagrażających życiu i zdrowiu, takich jak: używanie alkoholu i substancji psychoaktywnych, przedwczesna aktywność seksualna, czy też zachowania agresywne i antyspołeczne.

Widząc jednak dużą potrzebę na prowadzenie takich działań edukacyjnych i prospołecznych powołała w 2005 r. Fundację Drabina Rozwoju, którą kieruje do dzisiaj wraz z Dorotą Szatkowską, realizując innowacyjne pomysły edukacyjne dla dzieci i młodzieży w szkołach w całej Polsce, wspierając także pacę nauczycieli i pedagogów. Aktywnie wspiera również rodziców w wychowaniu oraz pomaga kobietom w aktywizacji zawodowej

Od 2008 roku współrealizuje program Bajka – Pomagajka u Doktora , który pomaga, wspiera i wzmacnia dzieci w trudnej sytuacji losowej (chorobie, opuszczeniu emocjonalnym, przeżytej traumie) przez wprowadzenie bajek i opowieści do procesu leczenia i terapii. Wraz z zespołem Fundacji przeszkoliła pedagogów, psychologów i wolontariuszy, którzy zawędrowali z bajkami do szpitali, hospicjów, domów dziecka, przychodni i szkół.

Jej działania zostały zauważone i docenione,  ponieważ w tym roku została zgłoszona do konkursu Kobieta Dekady Onetu i znalazła się w gronie dziesięciu laureatek wśród znakomitości takich jak: Anna Dymna, Krystyna Janda, Henryka Krzywonos czy siostra Małgorzata Chmielewska

http://wiadomosci.onet.pl/raporty/kobieta-dekady/finalowa-dziesiatka-plebiscytu-kobieta-dekady-wybr,1,4198773,wiadomosc.html

Marzenia

Marzenia ma dwa.

Jedno górnolotne, idealistyczne - aby wszystkie dzieci rozwijały się szczęśliwie otoczone miłością najbliższych, rodzice, aby czerpali radość i spełnienie z rodzicielstwa, a wszyscy, którzy przyczyniają się do edukacji i rozwoju dzieci i młodzieży robili to fachowo i z zaangażowaniem.

Drugie – bardziej przyziemne – aby znaleźli się Darczyńcy którzy oferują pomoc przy remoncie lokalu fundacji, oferując swoją pracę lub konkretne dary rzeczowe.

Plany na przyszłość

Działać, działać i jeszcze raz działać…


Dorota Drozdowska-Szymborska, mama dwójki dzieci, pedagog, terapeuta. Ukończyła na Uniwersytecie Gdańskim pedagogikę społeczną oraz w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym - Studium Socjoterapii i Treningu Interpersonalnego oraz Szkołę Psychoterapii Psychodynamicznej. Od 1998 roku prowadzi zajęcia psychoedukacyjne i terapeutyczne z dziećmi, młodzieżą i rodzicami. Współautorka programu DRABINA , który stał się inspiracją do powstania Fundacji i Pracowni Drabina Rozwoju.

www.drabina.org

 

Wiadomość nadesłana przez czytelniczkę/czytelnika portalu www.ngo.pl.

Źródło: inf. nadesłana
Miejsce: Warszawa, Dobra 5/2, 00-384 Warszawa,
Data wydarzenia: do 2011-04-17
Organizator:

Fundacja "Drabina Rozwoju"

Adres:

Dobra 5 lok. 2, 00-384 Warszawa, woj. mazowieckie

Www:

http://www.drabina.org 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • dzieci
  • edukacja