Przejdź do treści głównej

Elżbieta Gurska. Migający Anioł Głuchoniemych

autor(ka): Halina Owczarek
2009-05-12, 14:20
archiwalne
Migający Anioł Guchoniemych - Elżbieta Gurska
W Gdyni mieszkają Anioły i migają do siebie przyjaźnie

Elunia jest CODA - słyszące dziecko niesłyszących rodziców. Ten fakt zaważył na całym jej życiu. Jak nikt rozumie potrzeby i psychikę głuchoniemych. Kocha niesłyszących i jest przez nich kochana.

Jest Prezesem Gdyńskiego Stowarzyszenia Osób Niesłyszących, Ich Rodzin i Przyjaciół EFFETHA, które założyła 12 lat temu, aby zintegrować niesłyszących i kompleksowo nieść im pomoc. Działalność stowarzyszenia została uhonorowana Medalem Prezydenta Miasta Gdynia w 2001 "Gdynia bez barier". Prezes Elżbieta Gurska została laureatką Niezależnej Fundacji Popierania Kultury Polskiej POLCUL Australia w 2003r. Jest pierwszym tłumaczem języka migowego i konsultantem do spraw osób niepełnosprawnych w Polsce zatrudnionym w administracji samorządowej w Gdyni.

Żyje w biegu - zatrzymują ją sprawy głuchoniemych. Dla nich zawsze ma czas - często kosztem własnej rodziny. Działa zawsze na korzyść bliźniego, nie oczekując pochwał i podziękowań. Dla głuchoniemych jest ostoją, wyrocznią i przyjacielem.

LOGO

Wiadomość nadesłana przez czytelniczkę/czytelnika portalu www.ngo.pl.

Źródło: Gdyńskie Stowarzyszenie Osób Niesłyszących, Ich Rodzin i Przyjaciół EFFETHA
Miejsce: Gdynia
Organizator:

Gdyńskie Stowarzyszenie Osób Niesłyszących, Ich Rodzin i Przyjaciół EFFETHA

Adres:

81 458 Gdynia ul. Warszawska 76,

Tel.:

058 711 19 14

Faks:

058 711 19 14

E-mail:

effetha2007@wp.pl

Www:

http://effetha.pl 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

  • Pojęcie "głuchoniemy" ~Box 09.12.2012, 09:00 czy ktoś z państwa nie zdaje sobie sprawy, że pojęcie "głuchoniemy" jest przestarzałe i obrażliwe, proszę korzystać z pojęcia "głuchy". ODPOWIEDZ
  • Migający Anioł Głuchoniemych ~Litwin 30.09.2011, 11:46 Bogu dzięki że mamy takich ludzi - prawdziwych, oddanych Przyjaciół i Opiekunów nas niesłyszących. Ona doskonale rozumie, co to znaczy nie słyszeć tego pięknego świata Bożego, śpiewu ptasząt i szumu drzew, głosu swojej Matki i dzieci swoich, piękna naszej mowy i pieśni ojczystej! Na Śląsku w Pszczynie, też mamy takiego naszego Anioła, czekającego na uznanie i wsparcie, którego b. potrzebujemy... ODPOWIEDZ

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • osoby z niepełnosprawnościami
  • polityka społeczna