Przejdź do treści głównej

Ludzie sektora: Jurek Owsiak

autor(ka): Dariusz Mól (ngo.pl)
2009-02-02, 07:22
archiwalne
fot. Archiwum WOŚP (I. Kochutnicki)
Umówić się na spotkanie z Jurkiem Owsiakiem, szefem Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy to zadanie z tych niewykonalnych, zwłaszcza gdy dopiero co odbył się kolejny Wielki Finał WOŚP. W tym roku Orkiestra grała już po raz 17. i zebrała ponad 32,6 mln złotych, ustanawiając tym samym kolejny rekord w historii tej charytatywnej akcji. Ale byliśmy cierpliwi i w końcu udało się nam namówić Jurka Owsiaka, by odpowiedział na nasze pytania. Co prawda, krótko i zwięźle, ale…

Czym się obecnie zajmuje?
– Nie uwierzycie, ale liczę, liczę, liczę i ciągle liczę. Nie tylko ja, ale także wszyscy inni u nas w Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. A kiedy przestaję liczyć, to nie uwierzycie, ale kręcę, kręcę i cały czas kręcę materiały do mojego kanału telewizyjnego OTV. A kiedy przestaję kręcić, to nie uwierzycie, ale marzę, marzę i ciągle o różnych rzeczach marzę.

Dlaczego to robi?
– Kto? Ja? Bo lubię…
 
Największy sukces
– Zdana matura!!!
 
Największa porażka
– Nie uwierzycie, ale zakup biletów do kina na film, gdzie aktorzy mówili wierszem. Był to film pod tytułem „Zemsta”. Miałem wtedy czternaście lat. Dla mnie w kinie i na filmie nie mówi się wierszem.
 
Najbardziej lubi
– Nie uwierzycie, ale dobrze zrobione buraki, do tego takie dobre polskie ziemniaki i normalny, najbardziej normalny kotlet mielony. No mówię wam, po prostu pyszności.
 
Marzenia na przyszłość
– Nie uwierzycie, ale żeby się już skończył ten koszmarny film o dwóch takich, co ukradli księżyc.
 
Jurek Owsiak
Dziennikarz radiowy i telewizyjny, witrażysta, ma uprawnienia psychoterapeuty.
Urodził się 6 października 1953 r. w Gdańsku. W wieku 8. lat przeprowadził się z rodzicami do Warszawy. Ukończył liceum ekonomiczne i próbował dostać się na warszawską Akademię Sztuk Pięknych. W 1988 r. założył Towarzystwo Przyjaciół Chińskich Ręczników i zaczął prowadzić w Rozgłośni Harcerskiej autorską audycję. W latach 1991-1994 prowadził w radiowej „Trójce” audycję „Brum”, która w późniejszych latach zmieniła nazwę na „Się kręci”. Od 1991 r. nagrywał dla telewizyjnej „Dwójki” program „Róbta, co chceta, czyli rockandrollowa jazda bez trzymanki”, który w 1994 r. zmienił nazwę na „Dziura w koszu”, a od 1996 na „Kręcioła”.
Owsiak w latach 1991 i 1992 kierował razem z Walterem Chełstowskim Festiwalem w Jarocinie, a w 1995 r. zorganizował pierwszy Przystanek Woodstock w Czymanowie koło Żarnowca.
Z inicjatywy Owsiaka i Chełstowskiego w styczniu 1993 r. odbył się I Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Dwa miesiące później, w marcu powstała Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.
Od 2006 roku prowadzi autorską audycję na antenie Radia ESKA ROCK – Dźwiękoszczelny Magazyn Jurka Owsiaka.
W 2007 roku podjął się tworzenia młodzieżowego kanału telewizyjnego OTV (OwsiakTV).
Źródło: inf. własna
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 2 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • dobroczynność, filantropia
  • dzieci
  • młodzież
  • ochrona zdrowia
  • wolontariat
  • wolontariusze