Przejdź do treści głównej

Warszawskie Forum Dialogu Społecznego: Magdalena Skorupka

autor(ka): Dariusz Mól
2009-01-16, 17:23
archiwalne
Magdalena Skorupka lubi wyzwania, które mobilizują ją do różnych działań. A jeśli dotyczą one dzieci, jest w stanie poświęcić im całą swoją energię i czas. W Forum Dialogu Społecznego reprezentuje Komisję Dialogu Społecznego ds. Edukacji.

Czym się zajmuje?
Jak sama mówi: robi wiele rzeczy. Z OT TRAD „Szansa” związana jest od 1997 r. W stowarzyszeniu odpowiada za sprawy merytoryczne i organizacyjne. Jest autorką i współautorką programów psychoedukacyjnych, szkoleniowych i rozwojowych skierowanych do rodziców, nauczycieli i osób zajmujących się szeroko rozumianym „pomaganiem”.

Jest trenerką głównie umiejętności miękkich. Jako trenerka prowadzi szkolenia o tematyce psychoedukacyjnej (np. warsztaty umiejętności wychowawczych i społecznych, warsztaty rozwoju osobistego, radzenia sobie ze stresem) skierowane do osób dorosłych: kobiet, rodziców, osób uzależnionych, wolontariuszy, nauczycieli i młodzieży.
Jako przewodnicząca Komisji dba o kontakty między Biurem Edukacji w stołecznym ratuszu, a warszawskimi organizacjami pozarządowymi. Pomaga w realizacji projektów dotyczących edukacji w Warszawie.
 
– Ostatnio udało się nam sprawić, aby w ogłoszonym przez miasto konkursie dla organizacji pozarządowych pojawił się zapis o możliwości organizacji wypoczynku dla dzieci i młodzieży w krajach Unii Europejskiej i w państwach sąsiadujących z Polską. Wcześniej takiej możliwości nie było i jest to na pewno sukces naszej Komisji – zapewnia Magdalena Skorupka.
 
Dlaczego to robi?
– Od wielu lat zajmuję się pracą społeczną. Zresztą, to już tradycja rodzinna. Moja mama aktywnie działała na polu edukacji, a teraz ja to kontynuuję. Czuję w sobie chęć pomagania, tworzenia i wpływania na rzeczywistość, a trzeci sektor to umożliwia. Ponadto mam taką wewnętrzną troskę o sprawy wychowania dzieci, o ich los i dlatego tym się zajmuję – wyjaśnia. – Zdarza mi się, że pracuję kosztem czasu, który mogłabym spędzić z rodziną, ale kochana córka i mąż wspierają mnie i dodają energii. Wiem, że rozumieją, iż to, co robię jest ważne i potrzebne. Czasem też włączają się w niektóre moje działania społeczne.
 
Największy sukces
Jeszcze przed nią. Tak naprawdę liczy się dla niej to, że może wciąż się rozwijać, działać kreatywnie i dzielić się z innymi tym, czego się nauczyła od swoich rodziców oraz wielu ważnych osób, które spotkała w życiu.
 
Największa porażka
Uważa, że nie ma porażek, tylko wpadki. Na swoje patrzy pozytywnie, bo traktuje je bardzo rozwojowo – wpadka to okazja do zastanowienia się nad sobą, nad tym, co się zrobiło nie tak jak trzeba, to czas zatrzymania się na chwilę i usłyszenia, co los ma nam do powiedzenia. Wpadka to również bodziec do dalszych działań, już mądrzejszych o ten popełniony i naprawiony błąd.
 
Najbardziej lubi
– Kiedy mam wolny czas tylko dla siebie i mogę go przeznaczyć na swoje przyjemności, wtedy lubię poczytać dobrą książkę lub obejrzeć dobry film – opowiada.
 
Lubi też dobrą kuchnię, klimatyczne miejsca i leniuchowanie, choć z drugiej strony uwielbia spędzać aktywnie czas ze swoją rodziną i znajomymi: chodzić z mężem i córką na spacery, do teatru, do kina, podróżować po Polsce i wyjeżdżać za granicę. Do łez doprowadzają ją „spostrzeżenia życiowe” jej córeczki Martusi, która ma cztery lata.
Lubi też swoją pracę w OT TRAD „Szansa”, której oddana jest całym sercem. Bardzo szanuje ludzi, z którymi pracuje, bo inspirują ją do wielu działań. Ceni też sobie pracę szkoleniową, wymianę doświadczeń i poznawanie ciekawych osób.
 
Marzenia na przyszłość
– Od wielu lat marzy mi się wybudowanie lub pozyskanie małego gniazdka dla naszej rodzinki, tej „Szansowej”. Chciałabym, aby to był ładny, przestrzenny i słoneczny lokal, najlepiej na parterze i z ogródkiem w dobrym miejscu w Warszawie. Ponadto marzę o pewnej tropikalnej podróży, a warto marzyć, bo jak brzmią słowa piosenki, marzenia się spełniają – uśmiecha się.
 
Magdalena Skorupka
Urodziła się w 1973 r. w Bolesławcu. Absolwentka Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie. Ukończyła m.in. Szkołę Trenerów rekomendowaną przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne (PTP), a także szkolenia w zakresie udzielania indywidualnej pomocy psychologicznej i szkolenie z pracy systemowej z rodziną. Ma kilkunastoletnie doświadczenie w pracy z dziećmi i ich rodzicami. Obecnie w trakcie ubiegania się o licencję trenera PTP.
Źródło: inf. własna
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • dzieci
  • edukacja
  • młodzież
  • współpraca z administracją