Przejdź do treści głównej

Warszawskie Forum Dialogu Społecznego: Bartosz Mioduszewski

autor(ka): oprac. Darek Mól (redakcja ngo.pl)
2008-09-15, 19:16
archiwalne
Kolejnym przedstawianym w naszym cyklu członkiem Forum Dialogu Społecznego jest Bartosz Mioduszewski - reprezentujący Komisję Dialogu Społecznego ds. niepełnosprawności.

Bartosz Mioduszewski
Fundacja Pomocy Matematykom i Informatykom Niesprawnym Ruchowo
przedstawiciel Komisji Dialogu Społecznego ds. Niepełnosprawności w Forum Dialogu Społecznego

 
Czym się zajmuje?
Obecnie wdraża ogólnopolski program e-Centra, który ma na celu wykorzystanie publicznych punktów dostępu do Internetu PIAP oraz szeroko pojętych technologii informacyjnych w przeciwdziałaniu wykluczeniu cyfrowemu, w edukacji oraz aktywizacji zawodowej, społecznej i ekonomicznej różnych grup społecznych, w tym osób niepełnosprawnych. Wiąże się to z wieloma czasochłonnymi działaniami oraz koordynacją zespołu, który pracuje często nad bardzo różnymi, złożonymi i trudnymi projektami. W programie współpracuje z wieloma organizacjami, instytucjami i firmami.
 
Bartosz Mioduszewski stale współpracuje też z Fundacją Pro Cultura. Jako ekspert zajmuje się tam zagadnieniami związanymi z wykorzystaniem technologii informacyjno-komunikacyjnych w kulturze oraz rozwoju instytucji kultury. Interesuje się również aspektem finansowym rozwoju instytucji oraz organizacji kultury. W tej chwili z ramienia Fundacji Pro Cultura kieruje zespołem odpowiedzialnym za dział Programu Rozwoju Kultury dla Miasta st. Warszawy do 2020 r. dotyczący Internetu oraz nowych technologii.
 
Niedawno wraz z grupą przyjaciół powołał do życia Fundację Ortus (www.ortus.org.pl), która ma zajmować się poszerzaniem dialogu kultur, wymianą kulturalną i artystyczną, a także rewitalizacją zabytków. Nowo powstała Fundacja chce zrewitalizować zamek w Chrzelicach i stworzyć tam Centrum Dialogu Kultury i Sztuki.
 
Dlaczego to robi?
Ponieważ interesuje się nowymi technologiami oraz kulturą. Bakcyla NT połknął, gdy zaczął współpracować z Fundacją Pomocy Matematykom i Informatykom Niesprawnym Ruchowo.Sztukę kocha od zawsze, a zainteresowania związane z animacją i zarządzaniem kulturą rozwijał na studiach. Zwykształcenia jest menadżerem kultury. Działalność w organizacjach pozarządowych pozwala mu więc łączyć pracę ze swoimi pasjami. Na sercu leży mu też edukacja i integracja społeczna, dlatego właśnie działa w trzecim sektorze.
 
Największy sukces
Mówi, że jest jeszcze przed nim.
 
Największa porażka
Twierdzi, że taka mu się nie przytrafiła. Ale życie pełne jest niespodzianek, nie wyklucza więc, że jakaś może przydarzyć się mu w przyszłości.
 
Najbardziej lubi
Podróże, najlepiej do miejsc leżących w innych strefach czasowych. Zawsze stara się wyjeżdżać na długie wyprawy, bo tylko takie pozwalają mu odciąć się od komunikacyjnego kotła, w którym przebywa na co dzień. Na początku 2008 roku był przez miesiąc w Meksyku. Wciąż wspomina chwile spędzone nad Pacyfikiem. Sylwester na plaży, płonące kukły starego roku oraz tańczących do świtu mieszkańców Meksyku - te obrazy będzie pamiętał latami. Na co dzień, w czasie wolnym lubi spotykać się ze znajomymi, chodzić na koncerty i wystawy. Lubi także „pić wino ze swoją dziewczyną”, rozmawiając o ważnych i mniej istotnych rzeczach. Jak to w życiu.
 
Marzenie na przyszłość
Jego największym marzeniem jest to, aby udało się zrealizować wszystkie zamierzenia i cele, jakie sobie postawił, gdy powoływał do życia Fundację Ortus. Na razie wszystko idzie zgodnie z planem, ale do zrobienia jest jeszcze bardzo dużo, choćby rewitalizacja zamku w Chrzelicach. Przez najbliższych kilka lat na pewno nie będzie narzekał na nudę.
 
Bartosz Mioduszewski
Urodził się w Warszawie, gdzie skończył podstawówkę i liceum. Na studia wybrał się jednak do Krakowa, by na Wydziale Zarządzania i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego studiować zarządzanie w kulturze. Nadal przed nim jest jeszcze dokończenie i obrona pracy magisterskiej na temat technologii informacyjno-komunikacyjnych w kulturze.
Od 9 lat Mioduszewski związany jest z Fundacją Pomocy Matematykom i Informatykom Niesprawnym Ruchowo.
Od 4 lat współpracuje z Fundacją Pro Cultura.

Od 3 lat uczestniczy w pracach Forum i Komisji Dialogu Społecznego

Źródło: inf. własna
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

  • Witam ~Wojciech Kostecki 27.11.2009, 10:16 Znam Pana Bartosza Mioduszewskiego, jak pracował w Fundacji Pomocy Matematykom i Informatykom Niesprawnym Ruchowo. ODPOWIEDZ

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • nowe technologie
  • osoby z niepełnosprawnościami
  • polityka społeczna
  • współpraca z administracją