Przejdź do treści głównej

Twarze Lublina: Elżbieta Cwalina

autor(ka): MM, lublin.eu
2015-05-10, 14:14
archiwalne
– Od 1984 roku prowadzę z Lechem, moim mężem restaurację i kawiarnię artystyczną „Hades Szeroka”. Zajmowaliśmy się organizacją różnych wydarzeń kulturalnych: koncertów, wernisaży i gastronomią. Razem z mężem byliśmy prekursorami różnych ciekawych wydarzeń kulinarnych w Lublinie – chwali się Elżbieta Cwalina.

Przez 26 lat prowadziliśmy restaurację w piwnicach Centrum Kultury. Jednak, w związku z jego przeniesieniem w inne miejsce, my również musieliśmy zmienić lokalizację. Obecnie prowadzimy restaurację w innym miejscu, ale wciąż organizujemy koncerty i spotkania z różnymi ciekawymi ludźmi. Lubimy różne eksperymenty kulinarne. Dostaliśmy wiele nagród za działalność kulinarną oraz nagrodę za działalność kulinarną od Prezydenta Lublina.

W Lublinie mieszkam od urodzenia. Jestem lokalną patriotką i lubię swoje miasto. Jednak widzę jego wady. Mam tu na myśli taką ,,zapyziałość” miasta, która czasami mi przeszkadza. Cieszę się, że miasto się rozwija i jest coraz ładniejsze. Starówka jest piękna, położenie miasta jest dobre i myślę, że gdyby było tu trochę więcej inwestorów, to byłoby jeszcze lepiej.

„Lublin – miasto wielokulturowe”: Lublin był miastem wielokulturowym przed wojną, ale potem przestał nim być. Teraz ta wielokulturowość się odradza. Gdy chodziłam do szkoły, o wielokulturowości się nie mówiło. Natomiast od 15-20 lat to słowo powróciło do naszego słownictwa, ale czy wszyscy są wielokulturowi w duszy, to nie wiem.

Moja wizja twarzy Lublina: Byłaby ona serdeczna, tacy jesteśmy na Wschodzie. Może trochę naiwni, ale serdeczni, gościnni i niezbyt bogaci.

Moja rada dnia dla mieszkańców Lublina: Bądźcie bardziej otwarci na wielokulturowość.


Poznaj ludzi sektora pozarządowego, dowiedz się, kto jest kim w NGO. Odwiedź serwis ludziesektora.ngo.pl.
Źródło: dlawszystkich.lublin.eu
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • aktywność lokalna
  • kultura