Przejdź do treści głównej

Bo warto czasem dzielić się czasem

autor(ka): Fundacja Kronenberga przy Citi Handlowy
2015-07-24, 16:40
użytkownik
archiwalne
Robert Grabowski, wolontariusz Citi
Pomysłodawcą akcji „Policz się!”, czyli finału warsztatów w ramach „Citi Skills Marathon” jest Robert Grabowski. To entuzjastyczny wolontariusz, pracujący na co dzień w Citi International Limited, który działa aktywnie w kilku projektach. - Czas to jedyne dobro, wobec którego wszyscy jesteśmy równi – zauważa.

Robert Grabowski to kierownik zespołu Testów Aplikacji Internetowych i Mobile Bankingu w Citi Handlowy. Od sześciu lat udziela się w wolontariacie i w tym czasie zdążył już zorganizować osiem projektów i zaprosić ponad 40 wolontariuszy do współpracy. Brał udział m.in. w akcji „Zostań asystentem Św. Mikołaja”, stale pomaga podopiecznym Domu Dziecka w Kaliskach, a ostatnio zorganizował inicjatywę „Policz się!”, której zresztą jest pomysłodawcą.

– Jest to inicjatywa skierowana do placówek opiekuńczo-wychowawczych, skupiających młodzież w wieku szkolnym. Ma na celu zwiększanie wiedzy o zarządzaniu domowymi finansami i sztuce prezentacji – tłumaczy Robert Grabowski.

Uczestnicy programu to trzydziestka młodych ludzi w wieku 14 – 19 lat, którzy wchodzą w dorosłe życie. – Do pomocy zaangażowałem dziesięcioro wolontariuszy. Potrzeby były zdefiniowane już na początku 2013 roku, a wynikają ze statystyk na temat edukacji ekonomicznej Polaków, które mówią np. że ponad 55% Polaków wciąż nie oszczędza z myślą o przyszłości – dodaje.

Właśnie w 2013 roku Robert Grabowski uruchomił „akcję pilotażową” dla zaprzyjaźnionej młodzieży z Domu Dziecka „Julin” w Kaliskach. Akcja przebiegła bez zarzutu, pozwalając w krótkim czasie na budowanie świadomości wartości pieniądza, dobrych nawyków finansowych, a przy okazji także sztuki prezentacji.

– Moim marzeniem było, aby z programu mogło skorzystać szersze grono odbiorców. Kilka miesięcy później przystąpiliśmy do pracy i już na wiosnę 2014 roku uruchomiliśmy pierwszą turę „Policz się!” w ramach ogólnoświatowego programu „Citi Skills Marathon”, w której wzięło udział dziewięć placówek – chwali się Robert Grabowski. Przy ścisłej współpracy z Fundacją Kronenberga w 2015 roku do programu przyłączyło się jeszcze sześć ośrodków.

–  Zaprzyjaźniłem się wychowankami, z którymi pracowałem do tej pory. Jesteśmy w stałym kontakcie. Prawda jest taka, że możemy mieć inną przeszłość, ale tak naprawdę jesteśmy tacy sami. Warto współdzielić dobro, jakim jest czas, dzięki czemu możemy tak wiele się od siebie uczyć – podsumowuje Robert Grabowski.

Wiadomość nadesłana przez czytelniczkę/czytelnika portalu www.ngo.pl.

Źródło: Fundacja Kronenberga przy Citi Handlowy
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 1 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • wolontariat
  • wolontariusze
  • współpraca z biznesem